Czy tak duży procent plemników z nieprawidłową budową główki może być utrudnieniem w zajściu w ciążę?

Proszę o interpretację wyników nasienia mojego męża. Od kilku lat staramy się o dziecko, niestety bez efektów. Koncentracja plemników 101,70 mln/ml. (min.15), całk.liczba plemników w ejakulacie 101,70 mln (min.39), Ruch postępowy 45,41 % (min.32), Ruch całkowity 50,81 % (min.40), Brak ruchu 49,19 (max.60), Plemniki żywe 71% (min.58), Plemniki o prawidłowej budowie 6% (min.4), Plemniki o nieprawidłowej budowie 94%, Niepr.główki 93%, Niepr.wstawki 56%, Niepr.przywieszki cytoplazmatyczne 17%, Niepr.witki 12%, Koncentracja komórek okrągłych 1mln/ml (max.5), Koncentracja leukocytów per.-dodatnich 0,5mln/ml (max.1), TEST MAR IG-G Plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką 0% (max.50). Agregacja i aglutynacja brak, lepkość, barwa, pH prawidłowe. Czy tak duży procent plemników z nieprawidłową budową główki może być utrudnieniem w zajściu w ciążę? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne są bardziej specjalistyczne badania proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa zajmującego się wspomaganiem rozrodu