Czy taki poziom stężenia tlenku może być wywołany przez alergię?

Dzień dobry, Moja córka (6L) jest chora na azs ma astmę, alergię i alergiczny nieżyt nosa miała ostatnio robione badanie poziomu tlenku w wydychanym powietrzu (nos) jej wynik to: 1591 ppb czy to dużo?? Jeśli tak to czy taki poziom stężenia może być wywołany przez alergię? Bardzo proszę o odpowiedź

Dzień dobry, nie podaje Pani o stężenie jakiego tlenku chodzi, domyślam się jednak, że o tlenek azotu, jest on wykorzystywany w diagnostyce i monitorowaniu leczenia m.in astmy i alergicznego nieżytu nosa, ogólnie przyjętym progiem normy dla dzieci jest wartość 20 ppb NO, proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.