Czy taki skutek uboczny w postaci braku całkowitego krwawienia jest prawidłowy?

Witam. Od miesiąca zażywam tabletki jednoskładnikowe antykoncepcyjne Slinda, które zastąpiły poprzednie dwuskładnikowe Yaz. Przejście było płynne tj. z opakowania Yaz zażyłam wszystkie aktywne tabletki łącznie z placebo po którym nastąpiło krwawienie z odstawienia. Rozpoczęłam teraz drugie opakowanie Slinda jednakże nie wystąpiło krwawienie/ plamienie z odstawienia tak jak to miało miejsce przy Yaz. Również w trakcie opakowania nie było żadnych plamien. Zabezpieczałam się dodatkowo przez cały miesiąc brania Slindy. Czy taki skutek uboczny w postaci braku całkowitego krwawienia jest prawidłowy i nie wymaga żadnej dodatkowej interwencji? Dziękuję za pomoc
KOBIETA, 34 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zmiana tabletek antykoncepcyjnych nie jest obojętna dla organizmu i może wpłynąć na cykl miesiączkowy. Brak krwawienia z odstawienia jest najprawdopodobniej z tym związany i nie wymaga raczej żadnej interwencji medycznej.

Tabletki antykoncepcyjne trzeba nadal przyjmować zgodnie ze schematem. Po kolejnym opakowaniu krwawienie powinno się pojawić. Jeśli tak się nie stanie, to wskazana byłaby wizyta u ginekologa.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-brak-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-jeanine-na-yaz-a-brak-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.