Czy takie wyniki badań krwi u 20-latki to powód do niepokoju?

Witam , ostatnio miałam robione badanie krwi . Niestety lekarz nie zdążył mnie przyjąć aby zinterpretować wyniki . Jestem trochę zaniepokojona , ponieważ mam podwyższony poziom choresterolu całkowitego (5,6: norma 3,0 - 5,0) i NEU (aż 6.12 : norma 2,20 - 4,80) , glukozę (5,75 : norma 4,1 - 5,5) oraz bilirubinę bezpośrednią (3,6 : norma 0,0 - 3,4) . Pozostałe wyniki są w normie . Mam 20 lat , jestem kobietą i regularnie ćwiczę . Nie jem fast foodów , nie piję kawy , herbaty ani słodkich napojów. Jestem niepaląca. Mam 161 cm wzrostu i ważę 48 kg. Dodam , że parę miesięcy temu miałam robione badanie krwi i NEU były poniżej normy (43,2 % : norma 45-70%).

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogą te wyniki mogą wskazywać na rozwijająca się insulinooporność. Jednak jest to tylko przypuszczenie. Proszę powtórzyć te badania za miesiąc i skonsultować się diabetologiem.