Czy te objawy mogą pojawiać się w wyniku stresu?

Dzień dobry. Mam 20 lat. Od dłuższego czasu mam zawroty głowy; drżenie rąk; dziwne uczucia w głowie; otępienie; ledwo widzę na oczy; czasami poty, bóle głowy i głód nie przemijający; głód odczuwam normalnie, ale nie mogę nic zjeść bo mam taką, jakby blokadę w żołądku, że mało jem coś takiego; na twarzy występują chodz rzadziej poty. Dodam, że w moim życiu przez ostatnie miesiące było dużo stresu, problemów w rodzinie, śmierć bliskich osób. I wszystko mi się nakumolowało. Panicznie boję się śmierci i omdlenia. Co robić? Do jakiego lekarza się udać. Proszę o pomoc

Witam Pana,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka neurologiczna oraz zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne. Symptomy, które Pan przejawia mogą być na tle emocjonalnym spowodowane permanentnym stresem, problemami, stratą bliskich osób - polecam psychoterapię, paradygmat poznawczo - behawioralny.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Mgr Angelika Urban Psycholog

Witam. Myślę, że warto skorzystać z psychoterapii i być może warto skonsultować się również z lekarzem psychiatrą. Angelika Urban, pozdrawiam