Czy to lekkie brązowe plamienie jest oznaką wcześniejszego okresu?

Przedwczoraj zażyłam tabletkę escapelle dzisiaj rano wystąpiło u mnie lekkie brązowe plamienie czy to jest oznaką wcześniejszego okresu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, nie jest to wcześniejsza menstruacja, a skutek uboczny zastosowania antykoncepcji postkoitalnej. Takie plamienia czy krwawienia są jednym z najczęstszych działań niepożądanych po zażyciu pigułki, zaraz obok mdłości, bolesności piersi czy wymiotów. Możliwe jest także – co zazwyczaj stanowi źródło zaniepokojenia pacjentek – zaburzenie cyklu menstruacyjnego, wskutek czego dochodzi do spóźnienia się menstruacji.

Więcej na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-antykoncepcji-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.