Czy to na pewno autyzm i gdzie szukać pomocy?

Mój 10-letni syn, u którego stwierdzono autyzm ma straszną agresję: gryzie, kopie, szczypie. Takie ataki ma bardzo często. Przyjmuje lek o nazwie R***, ale to nic nie pomaga. Robiliśmy także badanie włosa, byliśmy z nim w klinice w Katowicach, a także w Sosnowcu i nigdzie niczego nie stwierdzili. Każdy rozkłada ręce mówiąc, że nie wiadomo skąd ta agresja. Terapia, którą ma w szkole, a także i w domu też nie skutkuje. Bardzo proszę o pomoc! Gdzie jeszcze mogę się udać żeby pomóż mojemu dziecku i jakie leki? Czy to na pewno jest autyzm?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dziękujemy za zadanie pytania.

Pani opis zachowania syna jest bardzo krótki i na jego podstawie nie można potwierdzić lub wykluczyć autyzmu. Zachowania agresywne mogą występować w przebiegu autyzmu, wówczas objawowo stosuje się leki przeciwpsychotyczne.
Nieskuteczność leku może wynikać z wielu przyczyn, np. nieodpowiedniej dawki.
Proszę skonsultować dziecko u lekarza prowadzącego leczenie, który może skorygować dawkowanie leku lub zaproponować inny lek.

W leczeniu autyzmu największą rolę odgrywa psychoterapia, której podstawowym celem jest poprawa kontaktu z dzieckiem. Odpowiednie oddziaływania pod kierunkiem terapeuty, kontynuowane w warunkach domowych pomogą Państwu zmniejszyć poczucie lęku i zagrożenia u dziecka, które może być przyczyną jego agresywnych zachowań.

Pełną listę ośrodków zajmujących się diagnozą autyzmu znajdzie Pani na stronach fundacji ,,Synapsis", oraz w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/autyzm-gdzie-szukac-pomocy