Czy to normalne, że glukoza po 2 godzinach jest niższa niż na czczo?

Witam! Odebrałam dziś wyniki krzywej cukrowej - wykonywana z powodu chronicznego zmęczenia, senności, częstego drżenia rąk i praktycznie ciągłego głodu. Wynik: na czczo 92,8; po godzinie 141,7; po 2 godzinach 68,5. Czy to normalne, że glukoza po 2 godzinach jest niższa, niż na czczo? Mam 35 lat, nie jestem w ciąży ani nie leczę się na cukrzycę. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Wygląda na to, że ma Pani hipoglikemię reaktywną. Proponuję wykonanie testu OGTT z 75 g glukozy z jednoczasowym oznaczeniem stężenie glukozy i insuliny we krwi: 0', 1h, 2 h i kontakt z diabetologiem, który da Pani stosowne zalecenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz