Czy to oznacza, że moja dziewczyna może być w ciąży?

Cześć. Dziewczynie okres spóźnił się 6dni (miała takie wahania, lecz od roku był dość regularny), natomiast z bardzo obfitej miesiączki, bardzo skąpie krwawi oraz kolor z mocno czerwonego i odrywających się płatów krwi zmienił się na dość blady. Zawsze się zabezpieczaliśmy, a prezerwatywe po każdym stosunku sprawdzałem. Stosunku nie uprawiamy w dni płodne. Czy może to być ciąża, czy zdecydowanie raczej inne schorzenie i udać się do lekarza?
KOBIETA, 22 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro zawsze stosują Państwo zabezpieczenie i nie współżyją w dni płodne, to ryzyko zajścia w ciążę jest małe. Opóźnienie menstruacji oraz zmiana charakteru krwawienia miesiączkowego wymagają skontaktowania się z ginekologiem. W ten sposób mogą bowiem manifestować się różne schorzenia lub zaburzenia hormonalne.

Zanim dziewczyna uda się na wizytę powinna wykonać test ciążowy z moczu bądź oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi, by ostatecznie wykluczyć ciążę.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skape-krwawienie-miesiaczkowe-po-dziesieciu-dniach-opoznienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-skapego-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczne-opoznienie-okresu-a-pojedyncze-i-skape-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.