Czy to przez krążek antykoncepcyjny?

Dzień dobry! Dokładnie od tygodnia mam założony krążek antykoncepcyjny, wcześniej przez miesiac stosowałam tabletki antykoncepcyjne i od tygodnia mam bardzo zły nastrój, nic się złego w moim życiu nie dzieje, a cały czas bym płakała, niczym jakaś depresja. Czy to może tak działać krążek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

ednym ze skutków hormonalnej antykoncepcji jest obniżenie nastroju, depresja. Wprawdzie stosowała Pani już wcześniej antykoncepcję hormonalną w postaci pigułek, ale być może podczas używania krążka antykoncepcyjnego dochodzi do niekorzystnej dystrybucji leku. Być może w Pani przypadku przy podaniu leku przez błonę śluzową pochwy wchłania się więcej hormonów, niż podczas zażywania doustnego, a większa porcja hormonów powoduje obniżenie nastroju. Być może warto rozważyć powrót do poprzedniego preparatu po skończeniu tego cyklu? Obniżenie nastroju i depresja potrafi zatruć życie, a wtedy i tak nie ma ochoty na seks...

Pozdrawiam!