Czy torbiel pajęczynówki to coś niebezpiecznego?
Witam mam 35 lat od 5 lat jestem pod kontrolą neurologa w TK wykryto torbiel pajęczynówki położoną przystarzałkowo na sklepistości w lewej półkuli mózgu. co póltora roku wykonywany tomograf. W bieżącym roku miałam dwie utraty przytomności w TK wyszło że obustronnie w strukturach głębokich widoczne obszary niejednorodnie wysyconej hypredensji. Bezodczynowe odpow. najpr. zwapnieniom jak w chor. Fahra. No i że torbiel wymaga różnicowania bo może być to ogniskowy zanik korowy. Czy to niebezpieczne ?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Profilaktyka raka gruczołu krokowego
Witam serdecznie. Nie mogę odpowiedzieć inaczej niż TAK TO NIEBEZPIECZNE. Każda niefizjologiczna struktura w obszarze mózgu może być niebezpieczna z uwagi na możliwość ucisku na mózgowie.