Czy trzeba robić przerwy przy długoletnim zażywaniu hormonów?

Witam! Mam pytanie, od 4 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, nie miałam jeszcze żadnej przerwy a mój ostatni lekarz twierdził, że nie trzeba robić. Boję się jednak, że w przyszłości będę miała problemy z zajściem w ciąże. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Preparaty najnowszej generacji nie wymagają robienia przerw przy dłuższym ich stosowaniu.Dawki preparatów są bowiem na tyle niskie, że nie wywołują gwałtownych zmian w organizmie, w tym występowania działań niepożądanych.

Pozdrawiam