Czy w 8 dniu odstawienia i zarazem 1 tabletki kolejnego opakowania istnieje okres ochronny?

Otóż zastanawiam się nad takim faktem. W ulotkach dużo pisze o 7 dniach, kiedy to się nie bierze tabletek, jest się zupełnie bezpiecznym, a co z 8 dniem, kiedy to pora na następną tabletkę kolejnego opakowania. Pytam, ponieważ kochałam się z moim chłopakiem właśnie w tym 8 dniu, kiedy miałam wziąć pierwszą tabletkę kolejnego opakowania. Kochaliśmy się tak ok. 45 min przed momentem wzięcia tabletki. Czy wtedy też byłam zabezpieczona, tym bardziej, że wytrysk był w środku, a ja byłam 1 dzień po okresie. Aha i jeszce jedno, jak się tyczy przestawianie zegarka, tzn. teraz czasu z zimowego na letni, a brania tabletek o konkretnej porze dnia? Czy dalej brać tabletki o tej samej godzinie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletek dwuskładnikowych nie trzeba brać punktualnie co do godziny. Może Pani przestawić moment przyjmowania tabletki razem z zegarkiem. Przed ciążą jest Pani zabezpieczona przez cały okres brania antykoncepcji hormonalnej, również pierwszego dnia nowego opakowania, również jeśli współżyje Pani przed przyjęciem tej pierwszej tabletki.

Pozdrawiam!