Czy w przypadku ciąży 5 miesięcy po cesarskim cięciu może rozejść się blizna?

Witam zaszlam w ciążę 5 miesięcy po cc. Strasznie boję się rozejscia blizny po poprzedniej cesarce i nie daje mi to spokoju. Czy faktycznie powinnam się tak bardzo tym martwić? Słyszałam że może dojść nawet do zgonu przy taktakim rozejsciu.

Lek. Michał Lenard

Faktycznie, 5 miesięcy to dość krótki czas i owszem, blizna może się rozejść. Konieczne będzie pozostawanie pod opieką ginekologiczną. Pozdrawiam!