Czy w przypadku wystąpienia okresu należy przerwać stosowanie Rigevidon?

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Rigevidon w środku cyklu, gdyż miałam ważne wydarzenie i niestety chciałam przesunąć okres. Natomiast tydzień przed zakończeniem opakowania dostałam "okres". Czy w takim przypadku mam przestać brać tabletki czy kontynuować? I jak wygląda sprawa z następnym opakowaniem czy zacząć brać od razu czy zrobić 7dniową przerwę? I czy przy drugim opakowaniu będę już zabezpieczona?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wystąpiło takie krwawienie konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć