Czy wypadanie włosów może powodować łysienie androgenowe?

Mam dziewiętnaście lat, od półtora roku borykam sie z łysieniem. Na początku mój problem zbagatelizowano, postawiłam wiec na dietę, badania krwi, nie mam problemow z tarczycą (jestem chora na celikie lecz moja dieta jest pełnowartościowa). Zaczęłam używać dermokosmetykow. Na nic wszystko. Poszłam do dermatologa z podejrzeniem łysienia androgenowego, wyśmiano mnie(choroba była u kobiet w mojej rodzinie), powiedziano, że to domena menopauzy i przepisano loxon 5%. Czy to moze byc wina androgenów?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania ciężko jest się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza endokrynologa

Łysienie androgenowe może wystąpić w każdym wieku więc nie można go u Pani wykluczyć. Jest to rozpoznanie które może postawić tylko dermatolog na podstawie badania dermatoskopowego włosów (łysienie androgenowe może wystąpić również przy prawidłowych poziomach hormonów we krwi). Proszę się nie zrażać i poszukać dermatologa który wykonuje dermatoskopię skóry głowy (inaczej trichoskopię), opinie pacjentów powinny być przydatne.