Czy z powodu skurczy i bólu mięśni należy odstawić antykoncepcję hormonalną?

Witam. Zmieniłam metodę antykoncepcji z tabletek Belara na pierścień Nuvaring. Jestem w trakcie noszenia pierwszego pierścienia, w 9 dniu. Odczuwam skurcze i bolesnosc mięśni, np. rąk, ud, lydek od około 3 dni. Zostało to wymienione w działaniach niepożądanych. Czy powinnam zrezygnować z krążka czy może organizm potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do nowej formy antykoncepcji? Czy przy drugim krążku objawy mogą ustąpić? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dolegliwości nadal się utrzymują proponuję udać się do lekarza prowadzącego po wyższą terapię