Czy zmiany hiperintensywne w mózgu w przebiegu SM mają specyficzny wygląd?
Czy to prawda, że zmiany hiperintensywne w mózgu w przebiegu SM mają specyficzny wygląd, tzn. w obrazach MRI są szare a nie białe, mają nieregularne i nieostre kształty i są niesymetryczne? Dziękuje.

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Doświadczony radiolog z dużym prawdopodobieństwem może rozpoznać zmiany charakterystyczne dla SM na zdjęciu MRI.