Czym leczyć swędzenie wokół ust?

Swędzenie wokół ust, zaczerwienienie i pieczenie wokół ust, jak gdyby je obrysował cieniutko wokoło czerwoną kredką.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności konieczne jest postawienie rozpoznania, to możliwe jest po zbadaniu pacjenta i dokładym zebraniu wywiadu. Dopiero wówczas można zalecić leczenie.
Opisywane objawy mogą mieć charakter alergiczny.

Przyczyną może być wiele czynników, bardzo często powodem są stosowane kosmetyki i preparaty.
Podstawą leczenia jest eliminacja albo unikanie w jak największym stopniu czynnika powodującego nasilenie dolegliwości. Bardzo ważna jest obserwacja co powoduje nasilenie dolegliwości.
Jeżeli nie jest Pani w stanie określić co może dolegliwości powodować warto zastanowić się nad rozszerzeniem diagnostyki i wykonaniem testów alergicznych w celu wykrycia przyczyny dolegliwości. Jeżeli zostanie ustalony czynnik powodujący zmiany na pewno łatwiej będzie go unikać.

Testy może wykonać alergolog lub czasami dermatolog.

Pozdrawiam