Czym może być spowodowany brak miesiączki u osoby stosującej tabletki Axia?

Przez ponad pół roku biorę tabletki Axia po miesiącu stosowania zdarzyło się że nie miałam miesiączki, lecz za miesiąc pojawiła się normalnie później było wszystko okej, a teraz już 2 miesiące nie mam krwawienia i zamiast miesiączki mam objawy : bolące podbrzusie, brazowe plamienia. W ciąży nie jestem, biore regularnie tabletki żadnej nie pominęłam, co to może oznaczać czy to normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji proponuje oznaczyć poziom beta hcg i udac się do lekarza ginekologa