Dawkowanie Metronidazolu i Flucorte

Witam, Na ból brzucha dostałam metronidazol - dodatkowo przepisano mi flucorte 50 (oslonowo i do wybicia ewentualnych grzybow w ukladzie pokarmowym). Niestety nie wiem jak (w jakich dawkach i jak czesto) ja brac. Mam 7 tabletek zawierajacych 50mg Fluconazolum. Metronidazol biore od kilku dni, dwa razy dziennie (terapia na 10dni). Z gory dziekuje za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Jeżeli potwierdzone jest zakażenie grzybicze układu pokarmowego to stosuje się 400mg pierwszego dnia, następnie 200mg, do czasu ustąpienia objawów. W celach osłonowych 50mg na dzień.