Dlaczego 18-latka nie miała jeszcze miesiączki?

Witam. Mam 18 lat i dalej nie mam okresu.Pewnego dnia zdarzyło się,że były oznaki tego ze okres się zbliża,ale trwało to bardzo krótko,do tej pory miesiączka się nie pojawiła. Czy mam jakieś problemy? Współżyje z chłopakiem lecz nie odczuwam żadnej przyjemności ,czy to zależy od tego czy mam okres czy nie ? Do lekarza poszłam z mamą,pani doktor powiedziała że jest wszystko dobrze i po prostu muszę czekać,jednak wydaje mi się,że czekam już zdecydowanie za długo... Czy jest to jakiś problem czy po prostu panikuje? Pozdrawiam.

Szanowna Pani, należy udać się ponownie do ginekologa, aby wykonać badania hormonalne