Dlaczego mam to bardzo obfite krwawienie po miesiączce?

Dzień dobry, 13 dni temu skończył mi się okres, a 3 dni temu zaczęłam znowu tyle że nie wiem czy to okres bo nie odczuwam żadnego bólu jak przy miesiączkowaniu. Dodam też, że leci bardzo dużo krwi. Nigdy czegoś takiego nie miałam i się obawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli miesiączka przyszła 10 dni wcześniej, to kolejne krwawienie może oznaczać jakiś niepokojący stan. Czasami zdarza się też, że krew pomiędzy miesiączkami jest plamieniem implantacyjnym, jednak w takim przypadku krwawienie nie jest bardzo obfite.

W gorszych wypadkach krew może oznaczać jakiś niepokojący stan w obrębie układu rozrodczego. Zalecamy, aby udała się Pani do ginekologa, który mógłby przeprowadzić odpowiednie badania i postawić jednoznaczną diagnozę. Takie krwawienie towarzyszy często polipom szyjki macicy, a nawet chorobie endometriozy. Należy także wykluczyć różnego rodzaju zaburzenia hormonalne i choroby nowotworowe.

Pytaniem jest, czy przyjmuje Pani jakieś tabletki antykoncepcyjne, ponieważ czasami taki objaw występuje nawet po nich.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.