Dlaczego mam zasinienie okolicy oczu?

Mam odwieczny problem z zasinieniami wokół oczu. Raczej nie jest to objaw żadnej choroby bo wszystkie wyniki mam w normie. Jednakże moja babcia, tato też mają zapadniete doly pod oczami i cienie wokół. Ja też więc myślę że to dziedziczne. Stąd też moje pytanie - na zapadniete domu raczej cudów nie ma ale może na te zasinienia jest jakiś lek, krem który rozjaśni te cienie. To naprawdę dla mnie uciążliwe- wyglądam zawsze jakbym była zmęczona.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn tzw. sińców pod oczami może być wiele. Mogą być powodem zmęczenia, alergii, palenia papierosów, stresu, jak i również dziedziczenia.

Mogą się również pojawiać przy takich chorobach jak: cukrzyca, problemy z niedoczynnością tarczycy, anemia, czy nadciśnienie tętnicze.

Istnieją pewne sposoby zwalczania tego stanu, można stosować okłady z lodu lub ogórka. Poleca się również substancje zawierające kofeinę.

W przypadku gdy nic innego nie pomaga, można przeprowadzić zabieg medycyny estetycznej. Jest ich kilka, należą do nich między innymi: mezoterapia igłowa, karboksyterapia, laseroterapia, czy najpopularniejszy z nich - wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który w dokładniejszy sposób opisuje Pani problem:

https://uroda.abczdrowie.pl/cienie-pod-oczami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.