Dlaczego miewam te bóle piersi?

Dzień Dobry. Jestem nastolatką, która boryka się z długotrwałymi bólami piersi. Zaczęło się do ok. 2-3 miesięcy temu po jednym z moich okresów. Bóle trwały zazwyczaj do max. 1,5 tygodnia. Od mojego ostatniego okresu minęły 3 tygodnie i od jego pojawienia się bolą mnie piersi. Raz mocniej, raz słabiej, przeważnie u ich dołu. Nie jestem pewna co myśleć, bo z jednej strony słyszę o ciąży, a z drugiej o zmianach hormonalnych. Jestem mocno zaniepokojona, nigdy mnie jeszcze coś takiego nie spotkało.
KOBIETA, 18 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból piersi może mieć wiele różnych przyczyn, niekoniecznie związanych z ciążą. Oczywiście jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne, to zawsze warto to wykluczyć bądź potwierdzić przy pomocy testu ciążowego.

Przyczyną dolegliwości bólowych w obrębie piersi mogą być także zaburzenia hormonalne, a także infekcje oraz zmiany w piersiach, takie jak torbiele, włókniaki, a nawet nowotwory. Uważamy, że powinna udać się do ginekologa i wykonać badanie USG piersi. Jego wynik będzie kluczowy.

Więcej informacji na temat bólu piersi znajdzie Pani w naszych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi,

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.