Dlaczego miewam te dodatkowe uderzenia serca?

Witam serdecznie . Od 3 miesięcy co jakiś czas miewam dodatkowe uderzenia serca które potrafią trwać cały dzień. Puls jest w normie 60-80 dolegliwości w klatce piersiowej nie odczuwam . Czy to może oznaczać arytmie bądź jakiś inny problem z sercem ? Bardzo proszę o odpowiedź wizytę u kardiologa mam dopiero za miesiąc

Dzień dobry,

przed wizytą do kardiologa zalecał bym wizytę u swojego lekarza rodzinnego który zleci wykonanie badanie spoczynkowe ekg oraz diagnostykę laboratoryjną która jest bardzo pomocna w diagnostyce kardiologicznej. Najlepszym wyjściem było by założenie holtera ekg 24 godzinny gdyby ekg spoczynkowe nie wykazały zmian w rytmie serca.

Objaw który opisuje Pani może mieć wiele czynników np nerwica, depresja , zaburzenia lękowe, tarczyca itd dla tego ważna jest diagnostyka oraz badanie podmiotowe i przedmiotowe.

Zalecam przed wizytą do kardiologa wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam