Dlaczego mój okres się jednak nie pojawił?

Ponad 2tyg. temu kochaliśmy się i partner skończył we mnie ale połowa wyleciała ze mnie. 8dni temu miałam dostać okres 3testy ciążowe negatywne lecz codziennie boli mnie brzuch w okolicach pępka. Jeszcze dodam ze kilka dni temu po stosunku z partnerem dostałam silnego bólu podbrzusza ale żadnego krwotoku nie dostałam. Bardzo niepokoi mnie brak okresu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro współżyli Państwo bez zabezpieczenia z wytryskiem wewnątrz pochwy, to istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę. Brak okresu może więc być z tym związany.

Testy ciążowe zazwyczaj są wiarygodne po upływie dwóch tygodni. Dla pewności może je Pani jednak powtórzyć. Zachęcamy również do oznaczenia gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium. Pozwoli to Pani ostatecznie wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Jeśli okres nie pojawi się, pomimo wykluczenia ciąży, to proszę udać się do ginekologa w celu diagnostycznym. Przyczyną braku okresu mogą być bowiem zaburzenia hormonalne.

Temat braku okresu oraz negatywnego testu ciążowego został poruszony w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.