Dlaczego moje ciśnienie jest tak niskie?

Dzień dobry , od jakiegoś czasu mam mały problem mam niskie ciśnienie 100/40 - 110/45. Często jestem senny ciagle ziewam , czasami gdy mam takie ciśnienie szybko się mecze , a także czuje ze bardzo mocno bije mi serce , nie ważne ile śpię a czuje się niewyspany. Prowadzę zdrowy tryb życia staram się jeść zdrowo chodzę na długie spacery , siłownie , sztuki walki i basen , nie mam nadwagi , przez jakiś czas chorowałem na nerwice ok 5 lat temu ale nie brałem żadnych leków.

Dzień dobry, w opisanym przypadku wskazana konsultacja stacjonarna z lekarzem rodzinnym który wykona dokładny wywiad oraz badanie fizykalne, jeśli uzna, że są nieprawidłowości w badaniu to zleci diagnostykę laboratoryjną oraz obrazową.

Wskazane było by założenia dzienniczek do mierzenia ciśnienia i zapisywać w nim pomiary ran za raz po przebudzeniu w południe oraz przed pójściem spać i w razie złego samopoczucia.

Z takim dzienniczkiem udać się do lekarza rodzinnego bedzie pomocne dla lekarza w diagnostyce.

Pozdrawiam