Dlaczego odczuwam takie objawy po przyjęciu tego leku?

Omamy, koszmarny, parasomnie po Metformax 500. Z powodu insulinoopornosci lekarz zapisał mi Metformax 500. Mam po nich omamy nocne , paraliże przydenne. Kiedyś przyjmowałam Avamine i z tego samego powodu musiałam przerwać leczenie. To było około 5 lat temu. Zapomniałam o tym, teraz bardzo przytulam i zalecono mi właśnie Metformax, który przypomniał mi o paralizach. Czy inni pacjenci skarżą się na podobne objawy? Nie napotkałam nigdzie na forum takich informacji. czy możliwe że mam spadek cukru w nocy w wyniku czego mam takie skutki? Poziom glukozy na czczo 92 insulina 37. Po obciążeniu glukoza za godzinę 203 i 301 insuliny , po 2 godzinach 118 i 179 insulina.

Stosowanie metforminy może powodować zaburzenia snu. Najczęściej mają one postać bezsenności, część pacjentów zgłasza również koszmary. Występowanie u Pani podobnych objawów po stosowaniu 2 różnych leków zawierających metforminę nasuwa podejrzenie, że tak działa na Panią ta substancja. Warto byłoby skonsultować z diabetologiem alternatywne możliwości leczenia insulinooporności - podstawą powinna być dieta z niskim indeksem glikemicznym, regularna aktywność fizyczna a dodatkowo można stosować leki inne niż metformina (w ramach wskazań pozarejestracyjnych).