Dlaczego podczas stosowania leku Symbella nie mam krwawienia?

Dzień dobry, przyjmuje regularnie tabletki symbella i podczas odstawienia ich na 7 dni (tzw.okres) krwawienie nie występuje. Bardzo się martwię. W tym miesiącu nie współżyłam, ale w zeszłym tak( i wtedy normalnie pojawiło się krwawienie), czy może być to ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brak krwawienia podczas siedmiodniowej przerwy może się zdarzyć. Zawsze wówczas należy wykluczyć ciążę przy pomocy testu ciążowego.

Wspomina Pani, że w tym miesiącu nie doszło do żadnego zbliżenia. W związku z tym nie jest Pani w ciąży. Jeśli taka sytuacja (brak krwawienia z odstawienia) pojawi się jednorazowo, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Gdyby jednak w kolejnych cyklach ponownie doszło do zatrzymania krwawienia, to proszę skonsultować się z ginekologiem.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie i w trakcie ich stosowania nie dochodzi do wymiotów bądź biegunek, które mogłyby obniżyć ich skuteczność, to ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych lekarzy znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednorazowy-brak-krwawienia-w-trakcie-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-placebo,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-podczas-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych-placebo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.