Dlaczego przegrywamy walkę z próchnicą?

Moja córka ma 9 lat i już 4 ubytki w stałych zębach (jedynkach i szóstkach), oraz kilka w mleczakach. Zęby mają dużo bruzd. Stomatologa odwiedzamy w miarę często. Używamy szczoteczki elektrycznej i past El*** oraz Biore****. Słodycze ograniczamy do minimum. Jednak mam wrażanie, ze przegrywamy tą nierówną walkę z próchnicą. Jakby zęby były bardzo, bardzo słabe. Proszę o poradę jakie badania np. krwi moglibyśmy zrobić i pod jakim kątem, może dietetyk, a może jeszcze inny lekarz mógłby pomóc?

Witam.Zeby stale juz sie uksztaltowaly .Dla tego skutecznym dzialaniem bedzie dzialanie miejscowe.Moze to byc fluoryzacja/nakladkowa lub pedzelkowanie/,stosowanie systemow profilaktycznych z aminofluorkami-pasta,plyn,zel/Elmex/.Swoja droga wapno,fluor wit.D w diecie.Prawidlowe szczotkowanie i nitkowanie.Pozdrawiam.