Czy RTG zęba zaszkodziło mojej ciąży?

Przed ciąża miałam rozpoczętą kanałówkę zeba przed wizytą czyli 15 grudnia była robiona beta i była poniżej dwóch czyli byłam pewna że ciąży brak 18 grudnia miałam wizytę na dokończenie nieszczęsnego zeba było wykonane rtg był założony plaszc ochronny. Ale w święta naszło mnie ze okresu nie ma nadal i zrobię jeszcze raz test- był pozytywny . Dzień wizytu u stomatologa to 15 dzień od stosunku w którym zaszłam .czytałam że rtg najbardziej szkodzi na początku. Czy rtg mogło jakoś zaszkodzic
KOBIETA, 38 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie jesteśmy w stanie ocenić wpływu badania na rozwój ciąży. Badania RTG nie są polecane w ciąży z uwagi na szkodliwe promieniowanie.

Proszę się jednak nie martwić. Nasi eksperci z zakresu stomatologii oraz ginekologii uważają, że podczas wykonywania RTG zęba stosuje się bardzo małe dawki promieniowania, które działają punktowo. Proszę więc być pod opieką ginekologa i wykonywać zalecane przez niego badania kontrolne, by mieć pewność, że płód rozwija się w sposób prawidłowy.

Inne pytania z tej tematyki znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-badania-rtg-obojczyka-na-plod-we-wczesnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zdjecia-rtg-zeba-w-6-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-rtg-we-wczesnej-ciazy-jest-niebezpieczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.