Co może oznaczać ta zmiana w okolicy zębów?

Witam moje problemy zaczęły się 6 miesięcy temu. Miałem plombowany 8my ząb na dole, po miesiącu dalej mnie bolal przy nacisku, za zębem 8 zrobił mi się bąbel z przezroczystym płynęm w środku, pękną i się zagoił. Po poprawie plomby miałem spokój ale znów czasami mnie szczypie i co jakiś czas tworzy się ten bąbel, towarzyszy tak jakby ucisk na szyji pod uchem. 3 laryngologow patrzyło na ten mini bąbel i mówią że za mały na wycięcie, Ale odczuwam dyskomfort. Czy możliwe że to przez zeba? Miałem rtg panoramiczne niby wszystko ok. Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 3 miesiące temu

Trzeba ocenić czy 8 jest zębem potrzebnym w łuku zębowym. Najczęściej nie ma na nie pełnego miejsca i dlatego pojawiają się problemy. Może najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie.