Dlaczego są skoki tętna przy bieganiu?

Od 2 lat biegam.Przy bieganiu na mks tętno bardzo wyokie. Bardzo często 160 -175, ostatnio przez 8km, 190. Było kiedys przez 2 km 200. Często po kilku kilometrach spada do 90 i tak do końca biegu. Mam zdjagnozowane dodatkowe uderzenia serca. Biorę izoptim 240 raz dziennie.Czuję się bardzo dobrze. Nie odczuwam tych różnic tętna. Ciśnienie dobre.Mam 59 lat, ważę 88kg , 174cm

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest wizyta u lekarza kardiologa i próba wysiłkowa.