Dlaczego w dalszym ciągu odczuwam ból ręki?

Witam, Prawie dwa lata temu złamałem nadgarstek (Złamanie kości łódeczkowatej). Operacja( 8 tyg w gipsie) i po około miesiącu przy dźwiganiu znów pękła kość no i po prawie 3 miesiącach kolejna operacja(marzec). Kość się nie chciała zrastać przez co miałem gips przez 16 tyg. Po tym czasie dalej nie była dobrze zrośnięta ale zdjęli mi gips i 2 miesiące chodziłem bez, uważając na rękę. W listopadzie na Tomografii wyszło ze kość się już dobrze zrosła i mogę iść do pracy chodź ręka dalej bolała. Od tego czasu ręka ciągle boli przy zgięciu( kiedy dochodzi do oporu) Od miesiąca zaczęło bolec mnie coraz bardziej ( prawdopodobnie przez nadwyrężenie) a od tygodniu gdy zegnę rękę w nadgarstku do oporu to przeszywa mnie straszny ból ze nie mogę ręki ruszyć. Byłem na kontroli, kość wygląda Ok, lekarz rozkłada ręce i nie ma pojęcia dlaczego mnie boli.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Przede wszystkim prawidłowo, że wykonano niezbędną diagnostykę w celu wykluczenia powikłań po przebytym urazie ręki.

W pierwszej kolejności w przypadku przewlekłego i nawracającego bólu nadgarstka zalecone byłoby wykonanie rezonansu magnetycznego tej części ręki. Jest to bardziej dokładne badanie niż tomografia komputerowa, pozwalające na uchwycenie najmniejszych nieprawidłowości w obrębie kości i stawu.

Analizując Pana objawy, można by przypuszczać, że niezbędna może okazać się właściwa rehabilitacja, aby złagodzić dolegliwości bólowe oraz usprawnić ruchomość ręki.

Na pewno przez pewien czas należałoby nie nadwyrężać nadgarstka i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Dodatkowo może wspomóc się suplementacją kolagenem, który wpływa korzystnie na jakość i funkcjonowanie chrząstki stawowej.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/kolagen-na-stawy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-nadgarstka-zespol-ciesni-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/orteza-na-nadgarstek

https://portal.abczdrowie.pl/nadgarstek-zlamanie-zwichniecie-zwyrodnienie-reumatyzm

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.