Dlaczego wyniki żelaza u półrocznego syna wciąż się nie poprawiają?

Dzień dobry, Mój synek ma pół roku. Od 3 miesięcy regularnie otrzymuje żelazo w co raz wizytę dawkach ze względu ma anemię. Niestety jednak wyniki ani drgną, wcale się nie polepszają. Jaka może być tego przyczyna? Czy jeśli ja miałam anemię w ciąży, dlatego oj też ją ma? Dodam, że miałam zespół HELLP. Czy to miało jakiś wpływ? Pozdrawiam Justyna

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W przypadku anemii opornej na standardowe leczenie radziłbym skonsultowanie się z hematologiem dziecięcym. Pozdrawiam.