Dlaczego wystąpił krótki okres po wyjęciu krążka?

Z moją dziewczyną zdecydowaliśmy się na stosowanie krążka. W niedzielę krążek został wyjęty po 21 dniach, we wtorek wieczorem wystąpiło krwawienie, które ustąpiło już wczoraj, więc trwało nieco ponad 2 dni. Do tej pory menstruacja trwała około 3 dni i była troszkę bardziej obfita. Kolejny krążek ma być włożony w niedzielę rano. Zastanawiam się, czy do tego czasu nie dojdzie do owulacji. Wydaje mi się, że okres dość szybko się skończył. Często menstruacja ustaje dopiero po rozpoczęciu kolejnego blistra po 7 dniowej przerwie. Czy wszystko jest ok? Dodam, że podczas stosowania pierwszego krążka, przez chwilę pojawiło się lekkie plamienia po około tygodniu od włożenia.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Charakter miesiączki w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej może być bardzo zmienny. U Twojej partnerki długość krwawienia wcale nie była znacząco krótsza. Skoro do tej pory krwawienie występowało przez 3 dni, a w tym cyklu trochę ponad 2, to jest to raptem kilka, kilkanaście godzin różnicy. Taka zmiana charakteru miesiączki może być spowodowana dowolnym czynnikiem: stresem, infekcją, zmianą diety.

Jeśli dobrze zrozumiałam był to pierwszy miesiąc stosowania krążka. W tym też upatrywałabym zmian w krwawieniu. Jeżeli nowy krążek zostanie założony najpóźniej w 8 dniu przerwy (tj. przerwa nie może trwać dłużej niż siedem dni) to przez cały czas jej trwania Twoja partnerka będzie zabezpieczona. Długość krwawienia nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam