Długa miesiączka podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Zażywam tabletki N***. Jest to moje 5 opakowanie i nigdy nie miałam problemu z miesiączką. Pojawiała się zawsze w 3 lub 4 dzień przerwy. Tym razem było jednak inaczej - miesiączkę dostałam w 6 dzień (sobota) a w poniedziałek zaczęłam brać kolejne opakowanie. Okres jednak nie ustał do końca. Pojawiło się plamienie, które trwa już tydzień. Trochę się niepokoję. Czy to jest normalne??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety nawet przy dłuższym braniu tabletek tak może się zdarzyć. Organizm kobiety reaguje na wiele czynników i czasem krwawienie z odstawienia nawet przy dobrze dobranych tabletkach może pójść innym rytmem niż zazwyczaj. Jeśli wystąpi późno w 7-dniowej przerwie to rozpoczęcie kolejnego opakowania może je skrócić albo wydłużyć i spowodować plamienie nawet przez całe 21 dni. Mieści się to w granicach normy i jest wliczone w działania niepożądane tabletek hormonalnych. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać przy kolejnych opakowaniach, proszę się skonsultować ze swoim ginekologiem czy coś innego nie jest przyczyną plamień lub w celu ewentualnej zmiany preparatu.