Długotrwały stres a powiększenie brzucha
czy długotrwaly stres moze miec wplyw na powiekszanie sie brzucha od samego dolu ? czy to ciaza ? testy wyszly negatywnie . ginekolog powiedzial ze nie ma ciazy , a robil mi usg przez brzuch , 9 tygodni po stosunku . czy to jednak ciazaa ? brzuch jest jak ciazowy . okres mialam

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży
Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?
Witam serdecznie.
Jeśli miała Pani wykonywane testy beta-HCG z krwi, które dały wynik ujemny, nie powinna Pani obawiać się ciąży. Zmiana struktury brzucha może wynikać z różnych przyczyn. Przede wszystkim może być spowodowana przez wahania poziomu hormonów (a te z kolei mogą być wynikiem stresu) oraz nieprawidłowa, ubogą w błonnik i włókna roślinne dietę, która doprowadza do przewlekłego wzdęcia brzucha i zaparć.