Dodatkowe zabezpieczenie do Midiany

witam,mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych dłuższy czas przyjmuje midiane w czasie wzięcia 2 tabletki z blistra doszło do wymiotów jednak wzięłam druga tabletkę przed upływem 12 godzin moje pytanie czy w czasie 7 dniowej przerwy była dostateczna ochrona oraz czy teraz musze stosować dodatkowe zabezpieczenie? dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do niepokoju o ile po okresie przerwy rozpoczyna się nowe opakowanie tabletek.