Dodatkowy płat łożyska w 28. tygodniu ciąży a cesarskie cięcie

Witam, W 28 tygodniu ciąży z uwagi na krwawienie leżałam 2 tygodnie w szpitalu. Stwierdzono dodatkowy płat łożyska , unaczyniony który powodował krwawienia. Lekarze powiedzieli , ze może się to powtarzać. Aktualnie jestem w 37 tygodniu ciąży, na szczęście nawrotów nie ma ale mocno się oszczędzam . Czy jest to wskazaniem do cc ? Przeczytałam gdzieś, że kobieta nie może sama w takiej sytuacji pozbyć się łożyska Będę wdzięczna za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wada łożyska może być wskazaniem do cięcia cesarskiego, aczkolwiek nie musi. Wszystko zależne jest od indywidualnych danych dotyczących konkretnej pacjentki. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.