Drętwienie ręki i języka w ciąży

W 8 miesiącu ciąży nagle zdrętwiała mi lewa ręka i język i miałam problem ze znalezieniem odpowiednich słów- trwało to tylko chwile po czym wszystko wróciło do normy. Miałam wykonany rezonans głowy i wszystko ok. Co mogło być przyczyną?

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogły to być napady tężyczkowe, spowodowane np hiperwentylacją, niedoborami jonów, głownie wapnia, potasu.
Pozdrawiam