Drobne, centralne dokanałowe uwypuklenia krążków m-kręgowych z niewielką kompresją worka oponowego

Trzy tygodnie temu uległam wypadkowi samochodowemu. Proszę o interpretację wyników rezonansu kręgów szyjnych: "Drobne, centralne dokanałowe uwypuklenia krążków m-kręgowych z niewielką kompresją worka oponowego. Niewielka cenytalna szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego oraz drobne zaostrzenia trzonów kręgów powodują znaczną redukcję przestrzeni buforowej rdzenia kręgowego. Zwężenia kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym do 12mm." Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Opis wskazuje na sytuację mogącą powodować dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia kończyn górnych w wyniku ucisku nerwów. Możliwe, że na drodze rehabilitacji uda się zmniejszyć dolegliwości kliniczne. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem lub neurologiem.