Dziwne objawy, wynik testu negatywny - czy to ciąża?

Jestem kobietą... mam ogólnie 20 lat. Mój problem polega na tym, że... mimo tego, że test ciążowy dał wynik negatywny, mam dziwne objawy i nie wiem, czym one są spowodowane...? Ból piersi, są takie wrażliwe na dotyk, urosły, no i pojawiła się na nich siateczka żył. Miesiąc temu, zamiast okresu, miałam 3 dniowe plamienie, a w tym miesiącu w ogóle nie mam. Występują u mnie zasłabnięcia, których nigdy wcześniej nie było i zawroty głowy. Bywają dni kiedy mam wstręt do jedzenia... i wtedy praktycznie cały dzień nic nie jem. No i moje humory, potrafię płakać, a za chwilę śmiać się bez powodu... Czym to może być spowodowane...?

Witam!

Jeżeli wykonała Pani prawidłowo test ciążowy (w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku), ryzyko ciąży jest niewielkie. Dla pewności można test powtórzyć lub oznaczyć stężenie hCG w laboratorium (dużo większa wiarygodność).

Jeżeli wyniki będą negatywne, należy poszukać innych przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Należy wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne dotyczące przysadki, tarczycy i nadnerczy. W tym celu oznacza się we krwi poziom hormonów płciowych (FSH, LH, progesteron, estrogeny), fT3, fT4, TSH, prolaktyny i w razie konieczności innych.

Ponadto przyczyną zaburzeń miesiączkowania może być zespół policystycznych jajników, endometrioza, niewydolność ciałka żółtego, cykle bezowulacyjne oraz choroby ogólnoustrojowe.

Pozostałe dolegliwości, o których Pani wspomina, mogą wystapić w większości przytoczonych zaburzeń.

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu oraz przeprowadzeniu badania będzie mógł wdrożyć odpowiednią diagnostykę. Należy ustalić przyczynę opisywanych przez Panią dolegliwości.