Gładkościenna torbiel jajnika bez płynu w Zatoce Douglasa

Dzien dobry. wczoraj zostala u mnie wykryta torbiel jajnika o wymiarach 9 cm na 6cm .torbiel jest prosta gladkoscienna bez plynu w zatoce douglasa . czy jest mozliwe wchloniecie jej lekami powoduje lekkie dolegliwosci bolowe .jak to rokuje. dziekuje za odpowiedz

Jest to pierwsze badanie potwierdzające obecność torbieli. Lekarz prawdopodobnie poza lekami zaleci kontrolę i ponowną ocenę. Jeżeli torbiel i dolegliwości nie ustąpią, zaproponuje rozważenie leczenia inwazyjnego.