Godzina wystąpienia miesiączki i zastosowania pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, czy jeśli okres dostałam wczoraj o godzinie 20:30, a pierwszą tabletkę antykoncepcyjną wzięłabym teraz, to zostanie zachowana ochrona antykoncepcyjna? Pozdrawiam, A.P.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli będzie Pani przyjmować tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami lekarza to ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana. Należy jednak pamiętać, że pełny efekt ochrony antykoncepcyjnej uzyskuje się po 7 dniach ciągłego stosowania tabletek.