Gorączka, zapalenie płuc i wysoki poziom CRP u 2,5-letniej wnuczki

Witam. Moja wnuczka ma 2,5 roczku. Od 6 dni gorączkuje -ma 39,5. Od 5 dni jest w szpitalu. Podawane ma antybiotyki. Lekarz zalecił prześwietlenie płuc i okazało się iż ma stare nieleczone zapalenie płuc. Osłuchowo było wszystko w porządku. Natomiast jest bardzo wysokie CRP. Jest w tej chwili wyższe niż przy przyjęciu do szpitala. Lekarze nie bardzo wiedzą co jest wnuczce. Nadmieniam iż wykryto u mojej wnuczki w 18 miesiącu życie mononukleozę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno odnieść się do przypadku Pani wnuczki, wiedząc, że lekarze w szpitalu maja trudności z ustaleniem przyczyny jej pogarszającego się stanu zdrowia - mając przed sobą wyniki wszystkich wykonanych badań i po przeprowadzeniu osobiście badania klinicznego. Z pewnością pediatrzy dokładają wszelkich starań,by jak najszybciej postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie . Proszę być dobrej myśli.