Hashimoto a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

witam, wykryto mi dwuletnią nieleczoną hashi. prawie 4 mialam , zaczelam brac euthyrox 50, ale towarzyszy mi od dawna hiperprolaktynemia. z okazji tej ze nie wiedzialam ze choruje bo sie dowiedzialam w 12.2014 brałam rok antykoncepcje ktora teraz odstawilam bo endo mi kazał sprawdzic czy dostane okres. dostalam go na razie to pierwszy miesiac bez anty. czy bede mogla brac jeszcze anty tak zeby sobie leki nie przezkadzaly i nie zablokowały mi jajeczkowania na zawsze? bo wiem ze moze tak byc. pozd

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe. Obecnie ze zdrowotnego punktu widzenia priorytetem jest leczenie choroby Hashimoto.