Hiperinsulinzm a a wynik badania stężenia glukozy

Witam, niedawno przeprowadzałam badanie glukozy 75g, na czczo miałam 97 mg/dl a po 2 godzinach od wypicia 101. Lekarz z którym dziś rozmawiałam powiedział że są problemy z hiperinsulinizmem. Wszędzie w internecie jest napisane, że norma to poniżej 140..Czy zatem mam ten problem czy nie? Sama nie wiem kogo już słuchać.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, z tego wyniku nie wynika żadna nieprawidłowość. Zalecam ponowna wizyte w celu wyjaśnienia obecnej sytuacji. Pozdrawiam