Ile dni po stosunku wynik bHCG jest wiarygodny?

Ile dni po stosunku mozna wykonac beta hcg by bylo juz na pewno wiarygodne?

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od laboratorium, w którym dokonuje się oznaczenia. W zależności od metody wynik wiarygodny uzyskuje się już po 5-15 dniach od potencjalnego zapłodnienia.
Przed badaniem, najelepiej zapytać w laboratorium, po ilu dniach wynik będzie wiarygodny.